امروز : جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت : ۰۶:۱۳:۲۹

از این قسمت می توانید فایل های مرتبط با هر موضوع را دریافت نمایید

ارتباط با حضرت زهرا (س)

ارتباط با حضرت زهرا (س)

بر اساس روایات نکته قابل تأملی در شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) وجود دارد و آن نام مبارک فاطمه است که نام ایشان از سوی هیچکس مورد کتمان قرار نگرفته است. شیعه فاطمه از آتش دور و جداست و دشمن ایشان از حب حضرت محروم خواهد بود. نام مبارک ایشان در آسمان منصوره است و حداقل این دو اسم را ایشان داریم. از سویی یکی از مواردی که انسان همواره در زندگی به آن نیاز دارد نصرت الهی است. چهار نصرت به واسطه وجود ایشان نصیب بشر شده است، شب قدر، حجت داشتن، دین و خیرالعمل.
از سویی داشتن سه خصوصیت برای اتصال به حضرت ضروری است، احسان به والدین و نرم شدن در برابر آنها، ظلم نکردن و داشتن توسل های ویژه.

دریافت فایل pdf

کلیدواژه ها :
فاطمه، منصوره، نصرت، ارتباط

انقلابی با علم فاطمی

انقلابی با علم فاطمی

ارتباط با حضرت زهرا (س) و محبت داشتن به که به صورت ویژه و خاص در بین شهدای دفاع مقدس به وضوح قابل مشاهده بوده است دارای تأثیرات شگفت¬انگیز در سیر و سلوک این افراد بوده است. در این بین در متون مختلف از شخصیت ایشان مطالب بسیار کمی در اختیار است.
کتاب صحیفه فاطمیه با رویکرد شناخت حضرت صدیقه طاهره (س) از ناحیه باورها و اعتقادات ایشان به نگارش در آمد. ایجاد نگاه علمی نسبت به دعا در جامعه از اهداف پرداختن به این ادعیه می¬باشد. تمامی ادعیه و نمازهای ایشان در این کتاب گردآوری و دسته بندی شده است.

دریافت فایل pdf

دریافت فایل powerpoint

کلیدواژه ها :
علم فاطمی، محبت، شهید، دعا، شناخت، صحیفه فاطمیه

طهارت نفس

طهارت نفس

معرفی کتاب صحیفه فاطمیه به عنوان یک کتاب نقش آفرین در جامعه، مستلزم تغییر رویکرد افراد نسبت به دعا می¬باشد. ایجاد نگاهی جدید به متن دعا به عنوان یک متن علمی و نه صرفا برطرف کننده مشکلات مردم و تبدیل دعا به کلاس درس و خواندن آن به قصد آموزش دیدن باشد. فراهم آمدن امکان شناخت جهان¬بینی حضرت زهرا (سلام الله علیها) از طریق دعا شکل می¬گیرد. ایجاد هماهنگی و مطالعه و رجوع به دعا و قران به صورت همزمان و تحقق طهارت نفس از طریق پرداختن به مفاهیم دعا موجب ایجاد تغییراتی در انسان خواهد شد که آثار آن به سایر افراد نیز خواهد رسید.
در این سلسله جلسات به تبیین و ضرورت رجوع به ادعیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) پرداخته شده است و در آن برنامه¬هایی برای انس با ادعیه حضرت، بررسی خصوصیات اوقات مختلف نماز و ارتباط آن با کارهای دیگر و همچنین نمونه¬هایی جهت ارتباط بهتر با مفاهیم دعا در قالب تعقیبات نماز ارائه شده است.

دریافت فایل pdf

کلید واژه ها :
دعا، صحیفه فاطمیه، تعقیبات نماز، اوقات، کار، تغییر رویکرد، طهارت

خطبه فدکیه

خطبه فدکیه

بررسی خطبه فدکیه و دسته¬بندی که در آن صورت گرفته است به عنوان یک امر فوق العاده مهم در مطالعات علمی قابل استفاده است. خطبه¬ای پر رمز و راز که نیاز به بسط و توضیح فراوان دارد. در این خطبه انواعی از نظامات اجتماعی مطرح می¬شود. در بخشی از این خطبه به ویژگی¬های بینه خاتم و تأکید بر آن پرداخته شده است. به طرح بحث خاتمیت و تعیین صحف این خاتم که قران کریم است. این بخش از خطبه ارتباط زیادی با سوره مبارکه بینه دارد.
توجه به بینه در این خطبه از سه جهت صورت گرفته است؛ از زاویه کتاب تلاوت شده، از زاویه کتب قیمه، از ناحیه عمل بر اساس بینه و ابعاد دیگری از این خطبه که در سوره بینه به آن پرداخته شد.

 

دریافت فایل pdf

کلیدواژه ها :
خطبه فدکیه، نظام اجتماعی، بینه، خاتمیت، کتاب

شرح دعای حیات طیبه و تیسیر امور

شرح دعای حیات طیبه و تیسیر امور

با توجه به اینکه در سوره زلزال موضوع عمل به جهت خیر یا شر بودن آن دارای اهمیت ویژه¬ای است، با بررسی دعاهای موجود در صحیفه فاطیمه دعای طلب حیات طیبه و تیسیر امور جهت بررسی دقیق¬تر قواعد حاکم بر عمل انتخاب شد. با توجه به مضامین این دعا نتایجی شگفت انگیزی در خصوص این قوانین و قواعد بدست آمد که در ذیل مفاهیم سوره مبارکه زلزال به آن پرداخته شده است.

 

دریافت فایل pdf

کلیدواژه ها :
سوره، زلزال، عمل، خیر، حیات طیبه

ذکر حضرت فاطمه (س) و توسل به ایشان

ذکر حضرت فاطمه (س) و توسل به ایشان

دیدگاه من به حضرت صدیقه اینگونه است که هر کسی را که دیده¬ام برای ایشان موفق به کاری شده است دیگر نتوانسته برای غیر او کاری کند و از محور ایشان خارج شود. خودش عصمتی دارد و اگر کسی زندگی¬اش را وقف حضرت صدیقه طاهره کند به هر دلیلی و عنوانی او در یک حرز و کنف ویک حفظی قرار می¬گیرد. کسی را ندیده¬ام که مدار زندگی¬اش را حضرت فاطمه قرار دهد و دچار خطا و لغزش¬های عمده در زندگی¬اش شود و از دستش کار کم بربیاد. یعنی اصلا دستش به کم نمی¬رود و دست به هر چه می¬زند در باشکوه¬ترین حالتش می-زند و البته این حرف مربوط به کسانی است که خالص در حب حضرت صدیقه طاهره شده¬اند و …


دریافت فایل pdf