امروز : جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت : ۰۶:۱۳:۲۱

از این قسمت می توانید فایل های مرتبط با هر موضوع را دریافت نمایید

میقات

ذکر حضرت فاطمه (س) و توسل به ایشان

دیدگاه من به حضرت صدیقه اینگونه است که هر کسی را که دیده¬ام برای ایشان موفق به کاری شده است دیگر نتوانسته برای غیر او کاری کند و از محور ایشان خارج شود. خودش عصمتی دارد و اگر کسی زندگی¬اش را وقف حضرت صدیقه طاهره کند به هر دلیلی و عنوانی او در یک حرز و کنف ویک حفظی قرار می¬گیرد. کسی را ندیده¬ام که مدار زندگی¬اش را حضرت فاطمه قرار دهد و دچار خطا و لغزش¬های عمده در زندگی¬اش شود و از دستش کار کم بربیاد. یعنی اصلا دستش به کم نمی¬رود و دست به هر چه می¬زند در باشکوه¬ترین حالتش می-زند و البته این حرف مربوط به کسانی است که خالص در حب حضرت صدیقه طاهره شده¬اند و …

دریافت فایل word

دریافت فایل pdf


استخراج نظام فکری امت از سوره عادیات

استخراج نظام فکری امت از سوره عادیات

قران و دعا هرگز نمی¬توانند از یکدیگر جدا باشند. فهم دعا با استفاده از مفاهیم سوره¬ها و ایجاد ارتباط بین دعا و سوره از مباحث مهم در حوزه نظام¬سازی می¬باشد. برای اینکار بکارگیری روش¬هایی جهت برقراری سوره و دعا مورد نیاز است. در سوره مبارکه عادیات به تبیین روشی جهت مطالعه سوره و در نهایت چگونگی استخراج مفاهیمی مانند امّت پرداخته شده است.

 

دریافت فایل word
دریافت فایل PDF

کلیدواژه ها :
سوره، دعا، عادیات، امّتسیر شکوفایی امّت

سیر شکوفایی امّت

بحث «امّت» یکی از مباحث در حوزه انسان‌شناسی است. مفهوم امّت و امام خیلی در هم تنیده است؛ به نحوی که اگر کسی بخواهد مفهوم امام را بفهمد حتما باید مفهوم امّت را فهم کند. مفهوم امّت و امام، انسان را به مفهوم «جمع» دلالت می‌دهد. «امّ» ریشه و پایه و محل رجوع به امام و امّت است. هر انسانی چه خودش بفهمد و چه نفهمد، در جمع است. انسان می‌تواند این جمع را خود انتخاب کند. اگر انسان بخواهد به صورت اختیاری در جمع باشد، حتما باید از منیّت خود خارج شود. لذا کسی که در جمع هست، از منیت خود خارج شده است و به فلاح رسیده است. در جمع بودن معادل به فلاح رسیدن است. منظور از در جمع بودن، منیّت نداشتن است و تا زمانی که انسان شأن امّت بودن خود را نشناسد، نمی¬تواند تغییری در سبک زندگی¬اش ایجاد کند.
در سیر شکوفایی امّت دوازده امام داریم با دوازده وجه تبعیت و بر یک شیعه واجب است این دوازده وجه را در طول زندگی¬اش فعال کن. در این مجموعه مباحث که در ایام شهادت و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ارائه شده است به سیر شکوفایی امّت پرداخته شده است.

دریافت فایل word

دریافت فایل PDF

دریافت فایل تصاویر

کلیدواژه ها :
امّت، امام، سبک زندگی

زمان.اوقات. نماز

زمان.اوقات. نماز

خداوند با استفاده از نماز خیر را که امری مجرد است ممثل کرده است و به آن شکل داده است. تنوع نمازها جزء اسرار عبادات است. خداوند برای اوقات مختلف نمازهای متنوعی قرار داده است تا به انسان بفهماند که نمازهای مختلف با زمان رابطه دارند.
یکی از راه های ارتقاء نماز ایجاد ارتباط بین اوقات و نمازها می باشد. از بهترین کارهایی که در این راستا می توان انجام دادن شناخت ویژگی های اوقات با استفاده از تعقیبات نمازهای پنجگانه در صحیفه فاطمیه است.
اوقات نشان دهنده مرحله ای بودن زندگی انسان است. نیازهای انسان در هر دوره ای به گونه ای بروز می کند. نیاز، طلب و اراده ای که در هر یک از اوقات شکل می گیرد متفاوت است. با توجه به ادعیه حضرت زهرا (س)، مغرب شروع متناسب کارهاست و عشاء، تصمیم گیری و برنامه ریزی مناسب برای اجرای کارهاست و صبح، اقدام مناسب برای اجرای کارهاست و زمان ظهر، بهره مندی از مواهب کارها و در نهایت عصر، زمان نتیجه گیری مناسب کارها و خیزش برای ادامه کارهاست.


دریافت فایل word (زمان،اوقات،نماز)
دریافت فایلPDF(زمان،اوقات،نماز)

دریافت فایل word (زمان،اوقات)
دریافت فایلPDF(زمان،اوقات)

کلیدواژه ها :
وقت، نماز، تعقیبات نماز، صحیفه فاطمیه، مغرب، عشاء، صبح، ظهر، عصر.

 

 

زمان،ایّام

زمان،ایّام

آنچه در عرف از زندگی سبک کوثرانه مدنظر است بر روی شیوه های زندگی است و شاید نزدیکترین کلمه به سبک زندگی در قران مشی باشد. مشی به معنای راه رفتن. مشی از این نظر به سبک زندگی نزدیک است که وقتی کسی راه می رود خیلی مصداقی و جزئی و تعیین شده می رود و به مقام تعیین و تحقق نزدیک است. مثلا نوعا لباس پوشیدن و پوشش یک مشی دارد. اینکه چه چیزی می پوشید مهم می شود.

 

دریافت فایل word

دریافت فایل PDF